Online film Poslední vlak ke shlédnutí zdarma.

Poslední vlak online film ke shlédnutí zdarma

Film Poslední vlak online zdarma
72%

Drama / Válečný / Historický

Německo / Česko, 2006, 120 min


Režie: Joseph Vilsmaier, Dana Vávrová

Herci: Gedeon Burkhard, Lale Yavas, Sibel Kekilli, Lena Beyerling, Juraj Kukura, Ludwig Blochberger, Stanislav Zindulka, Nina Divíšková, Michal Pavlata, Vojtěch Kotek, Igor Bareš, François Goeske, Miroslav Táborský, Magdaléna Sidonová, Boris Hybner, Petr Vaněk, Csongor Kassai, Václav Chalupa, Robert Jašków, Jiří Knot, Radek Kuchař, Oldřich Navrátil, Jaromír Nosek, Zdeněk Vencl, Ivo Kučera, Martin Finger, Rostislav Osička, David Máj, Miroslav Nosek, Robert Tyleček, Petr Pěnkava, Mariusz Osmelak, Martina Černá, Sharon Brauner, Roman Roth

Popis filmu : Poslední vlak / Letzte Zug, Der (2006)

Berlín 1943. Židovská otázka se blíží ke svému konečnému řešení a nacisté se rozhodnou odvézt zbývající židovské obyvatelstvo z Berlína. Zbývá jich sedmdesát tisíc. V průběhu celého jara jsou večer co večer odvlečeny celé rodiny, starci, děti, kdokoliv. Do posledního vlaku složeného z dobytčáků je nasázeno 688 lidí. Mezi nimi i slavný boxer Neumann, kabaretiér Noschik, šestáctiletá Ruth a další. Ti všichni si záhy uvědomí, že jejich cesta skončí v Osvětimi, kam všechny transporty směřují. Boj o život však začíná již v přecpaných vagónech. Je vedro a není voda, hysterie se stupňuje a během několika dnů začnou přibývat mrtví. Jedinou možností záchrany je útěk.

Film Poslední vlak úspěšného režiséra Josepha Vilsmaiera (Stalingrad) a jeho ženy Dany Vávrové má za sebou projekce na festivalech v Berlíně, Karlových Varech a dobře si vedl i v německé distribuci. Film se natáčel v České republice a v hlavních i vedlejších rolích se tak objeví známé tváře Juraje Kukury, Stanislava Zindulky, Niny Divíškové nebo Vojty Kotka. Z německých herců ve filmu exceluje Gedeon Burghard známý například ze seriálů Komisař Rex, Kobra 11 nebo z česko-německého Náhrdelníku. Sibel Kekilli pak čeští diváci znají jako hlavní hrdinku filmu Proti zdi.
Válečná témata se v německé kinematografii stále vracejí. Někdy je to skandál, někdy zklamání. Poslední vlak patří k těm filmům, které se nesnaží ukázat velké dějiny, ale vracejí se k dramatickým osudům bezbranných, kteří jen díky svému původu ztratili status lidí. Film je napínavým příběhem o lidech, kteří tváří v tvář smrti musejí jednat a nemají se kam obrátit pro pomoc. Síla filmu spočívá především ve skvělých hereckých výkonech, napínavé atmosféře a hlavně historické věrnosti a důkladnosti.(oficiální text distributora)

Začiatkom roka 1943 plánujú nacisti deportovať posledných zostávajúcich Židov v Nemecku do továrni smrti do Poľska. V pripravených vagónoch ríšskej železnice, v ktorých sa vozí dobytok sa stretne prierez rôznych ľudí spoločnosti od bohatej rodiny lekárov, mladého zamilovaného páru až po umelca alebo boxera. To už teraz nehrá žiadnu úlohu, pretože zajatci síce stratili veľa, ale nikdy nestratili svoju dôstojnosť.

Nemecký režisér Joseph Vilsmaier natočil v roku 1993 vojnovú drámu STALINGRAD a počas filmu POSLEDNÝ VLAK stála vedľa režisérskej stoličky svojho manžela i Dana Vávrová.(Falko)

Nové online hry zdarma vsetu.eu

Online film Poslední vlaktrailer - Trailer Poslední vlak


Video © Concorde Filmverleih GmbH

 Známka: 3.1/5, Hodnoceno: 10x

Sleduj tento skvělý film Poslední vlak na filmovém portálu Vsetu.eu - Film Poslední vlak, nebo také na filmovém portálu Xkuk.cz - film Poslední vlak. Sleduj a stahuj skvělé online filmy na zábavném portálu Vsetu.eu


Podobné filmy jako online film Poslední vlak

Keywords k online filmu Poslední vlak » poslední vlak, letzte zug, der, online, film, zdarma